Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

TopOption sign up

Zdecydowanie rzadziej spotykane w powszechnym użytkowaniu, przyczyniające się natomiast do bardziej specjalistycznych rozwiązań soczewki kontaktowe twarde są o wiele mniej popularnym produktem optycznym.
Produkt ów stosowany jest przeważnie w poważniejszych schorzeniach okulistycznych. Ich właściwości wykorzystywane są w szczególności w leczeniu wady wzroku, jaką jest astygmatyzm. Bardzo często są one przepisywane przez wielu specjalistów także w leczeniu stożka rogówki. Poza tymi jakże typowymi dolegliwościami specjaliści zajmujący się wadami wzroku zalecają stosowanie twardej soczewki kontaktowej przy wyjątkowo dużej wadzie wzroku. Poza wyżej opisanymi schorzeniami rozwiązania, które umożliwiają tego rodzaju soczewki wykorzystywane są przez osoby cierpiące na tak zwany zespół suchego oka. Dolegliwość ta nie pozwala na noszenie o wiele bardziej popularnych soczewek, jakim są bez wątpienia soczewki miękkie. Oprócz tych jakże ważnych zalet soczewki twardej mają one jeden większy minus. W związku ze swą wysoką ceną wykonywane są z reguły na indywidualne zamówienie.
Nie mniej jednak to właśnie dzięki nim wiele osób ma możliwość patrzenia na świat bez okularów posiadających grube szkła kontaktowe w topornej oprawie.