Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Jeszcze jakiś i to nawet niezbyt tak odległy czas temu, pomiędzy niektórymi osobami panowało przekonanie, że nosząc soczewki kontaktowe możemy widzieć nieco gorzej niż gdybyśmy nosili szkła korekcyjne w postaci okularów.
Oczywiście z biegiem czasu udowodniono, że tego rodzaju myślenie nie jest w żaden sposób poparte żadnymi racjami naukowymi. Zagłębiając się zdecydowanie dalej w tematykę noszenia soczewek kontaktowych dowiemy się, że ich noszenie jest o wiele bardziej korzystne w celu skorygowania wady wzroku. Znajdując się bezpośrednio na rogówce naszego oka poziom postrzegania jest ukierunkowany bezpośrednio z tej właśnie wysokości, a nie jak ma to miejsce w przypadku okularów będąc nieco odsuniętymi od oka. Około dwu centymetrowa odległość okularów od naszego oka wpływa na kąt patrzenia i zdolność wyraźniejszego dostrzegania przedmiotów i otaczającego nas świata. Z tego jakże prostego powodu to właśnie soczewki są w stanie zapewnić lepszą widoczność naszym oczom.
Zapewniając szerszy zarys pola widzenia poprawiają w znaczny sposób nasze widzenie obwodowe niezależnie od tego gdzie będziemy patrzyli. Co najważniejsze, soczewki kontaktowe znajdując się na powierzchni rogówki oka poruszają się i podążają za kierunkiem patrzenia zgodnie z naszym wzrokiem i ruchami gałki ocznej.