Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Pomijając soczewki jednodniowe, – soczewki jedno lub dwutygodniowe są równie często wykorzystywanymi soczewkami w dzisiejszym dniu przez coraz większą ilość osób.
Ogromna popularność tego rodzaju soczewek związana jest z trybem ich noszenia zapewniającym w dużym stopniu bezpieczeństwo oczu pacjenta ich używającego. Jak już sama nazwa wskazuje czas wymiany tego rodzaju soczewek wynosi od jednego do dwu tygodni w zależności od trybu i intensywności noszenia soczewek. Do czasu wymiany nie liczymy liczby dni, w których były noszone soczewki, a dzień, od kiedy zostało otwarte opakowanie je zawierające. Zasady tej należy w dość radykalny sposób przestrzegać, brak zastosowania się do zaleceń producenta może przysporzyć naszym oczom znacznych kłopotów. A pozorna oszczędność zamiast zysku dostarczy nam strat nie tylko finansowych, lecz również strat naszego zdrowia. Wydłużony czas noszenia soczewki przyczynia się do utraty przez nią odporności a co za tym idzie przyczynia się do zwiększonego osiadania bakterii i różnego rodzaju mikroorganizmów.
Fundamentalna zasada odnosząca się do czasu noszenia soczewek brzmi, że lepiej jest je wymienić kilka dni wcześniej niż o jeden dzień za późno. Wcześniejsza wymiana jakiegokolwiek rodzaju soczewek wychodzi zawsze z korzyścią dla oka pacjenta je noszącego.