Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Niektóre z osób, zwłaszcza z nieco starszego pokolenia mogą zadać pytanie, czym są soczewki kontaktowe i do czego one służą?
Otóż odpowiedź w tej kwestii jest wyjątkowo prosta i najkrócej mówiąc można powiedzieć, że są to małe szkiełka służące podobnie jak okulary do poprawy wad wzroku. Szkiełka te w odróżnieniu od okularów umieszczane są bezpośrednio na powierzchni oka. Oczywiście nazwa szkiełka w znaczeniu soczewek jest określeniem typowo zastępczym. Soczewki kontaktowe, bowiem są wykonane z materiału w postaci hydrożelu lub poprzez połączenie silikonu z hydrożelem. Te pierwsze hydrożelowe są nieco starszego rodzaju i noszenie ich przyczyniało się do słabszego przenikania tlenu do rogówki oka. Soczewki silikonowo-hydrożelowe w związku, że przepuszczają zdecydowanie więcej tlenu w trakcie ich używania nadają się do noszenia w trybie 24 godzinnym. Działanie soczewek kontaktowych polega na skupieniu światła w miejscu idealnego padania na źrenicę ludzkiego oka. W dniu dzisiejszym stają się one coraz bardziej popularne w leczeniu wad wzroku.
Wiele osób twierdzi, że wraz z upływem czasu zdołają niemalże całkowicie wyprzeć używane do tej pory tradycyjne okulary. Związana z tym ma być ogromna wygoda noszenia soczewek i zdecydowanie szersze pole widzenia oka.