Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Wada wzroku, jeśli jest wrodzona, prawie zawsze uaktywnia się w pierwszych latach życia. To, dlatego tak ważne są badania dzieci już od najmłodszego wieku.
Objawów jest mnóstwo: nieustanne tarcie oczu lub ich przymrużanie, zbliżanie się do komputera czy telewizora na zaskakująco bliską odległość. Upada również kondycja oraz psują się wyniki w nauce. Dziecko mruży oczy, gdy nie widzi czegoś dokładniej. Wtedy też wybieramy się na pierwszą wizytę do okulisty z naszym dzieckiem, dobierając tam soczewki lub okulary. Najpoważniejszą wadą, która wykształca się we wczesnym dzieciństwie, jest zez. Jeśli osoba nie była w dzieciństwie leczona przeciwko temu schorzeniu, jedyną drogą wyjścia jest operacja, która jest jednak zabiegiem ryzykownym i kosztownym.  Zez wytwarza się, gdy mięśnie wokół oka słabną i wiotczeją. Zez ma swoje minusy, jednak są też plusy. Osoba z tym defektem słabo prowadzi samochód czy wykonuje drobiazgowe, wymagające dobrego wzroku prace, jednak łatwo radzi sobie z figurami przestrzennymi i ogólnymi ich rysunkami.
Wszystkie wady wzroku są niezwykle poważne. Nie można pozwolić sobie na zlekceważenie, chociaż najdrobniejszych symptomów żadnego z objawów choroby i udać się z nimi do lekarza specjalisty.