Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Niektóre z osób noszących soczewki kontaktowe nie wiedząc dokładnie, od czego zacząć w pierwszym okresie ich noszenia popełnia pewną ilość błędów.
Wynikać to może z kilku powodów, jednym z tych najczyściej wymienianych zwłaszcza przez młode osoby w wieku kilkunastu lat jest to, że jak najszybciej chciały zobaczyć i poczuć jak to jest nie mieć okularów i móc dobrze widzieć. Z biegiem czasu, a dokładniej mówiąc już po kilku dniach wszystko zazwyczaj powraca do normy. Jedną z najbardziej istotnych spraw, o której należy pamiętać jest fakt utrzymania wysokiej higieny rąk. Dokładne mycie delikatnym mydłem i ich osuszenie pozwala na pozbycie się bakterii i innych zabrudzeń mogących uszkodzić soczewkę kontaktową. Każda soczewka kontaktowa, która zakupimy jest zapakowana w hermetycznie zamknięte blistry i dzięki temu nie mają do niej dostępu bakterie i inne mogące jej zaszkodzić mikroelementy.  Pamiętajmy też o tym żeby makijaż był wykonywany po założeniu soczewek. Każda soczewka powinna być trzymana w pojemniczku zawierającym odpowiedni płyn pielęgnacyjny do soczewek. Nie mylmy soczewek i zakładajmy je zgodnie z dioptriami oka.
Błędów tych oczywiście dałoby się uniknąć po dokładnym zapoznaniu się z ulotką informacyjną lub odbyciu rozmowy z lekarzem specjalistą.