Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

no10.pl - sklep piłkarski

Soczewki kontaktowe są idealną alternatywą dla okularów. Jednak na ich temat przez lata powstało wiele nieprawdziwych opinii.
Jednym z niekorzystnych mitów jest ten mówiący o tym, że soczewki rzekomo wywołują dyskomfort.  Jest to nieprawdą. Obecna formuła, w której łączy się tradycyjny materiał hydrożelowy z silikonowym pozwala na całkowite przystosowanie się soczewki do kształtu oka. Gdy się je nosi, całkowicie zapomina się o tym, że ma się wadę wzroku. Kolejną przeszkodą jest obawa o potencjalne podrażnienie oka. Jeśli będziemy prawidłowo je pielęgnować, to żadne podrażnienie nie ma prawa wystąpić. Nieprawdą jest też to, że soczewka może przesunąć się na tył gałki ocznej. Jest to totalną bzdurą. W oku znajduje się spojówka, która zapobiega temu w sposób wynikający z naturalnej budowy oka. Zawija się ona, bowiem tuż za powieką, więc nasza obawa jest fizycznie nieuzasadniona. Mitem jest też opinia, że ludzie poniżej osiemnastego roku nie powinni nosić soczewek, ponieważ są one szkodliwe.
W soczewkach widać lepiej, niż w okularach, wbrew powszechnej opinii, a to, dlatego, że znajdują się one bliżej oka, dokładnie na rogówce, a nie jak okulary- dwa centymetry od oka. Nie mogą wypaść ani zsunąć się z oczu, a dodatkowo pogoda nie ma na nie żadnego wpływu.