Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Zastosowanie i korzystanie z soczewek kontaktowych może opierać się rodzaj materiału użytego do ich wykonania jak i czas ich noszenia.
W związku z dość specyficznym zapotrzebowaniem rynku optycznego i pewnymi przyzwyczajeniami i upodobaniami niektórych klientów, firmy oferujące soczewki kontaktowe są w stanie zaproponować je w kilku wersjach. W oparciu o preferencje użytkowników korzystających z soczewek kontaktowych przygotowano, zatem do ich dyspozycji poszczególnego rodzaju soczewki różniące się między sobą czasem noszenia. I tak dla przykładu spośród szerokiej palety wyboru do naszej dyspozycji będą soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne czy chociażby kwartalne lub roczne. W przypadku soczewki jednodniowej, szczególnie ważna jest jej duża paro przepuszczalność. Są szczególnie wygodne, jeśli wyjeżdżamy gdzieś w dalszą podróż, pod namiot i nie będziemy mieli ochoty na ich częste zdejmowanie. Ich wadą jest fakt, że są niestety tylko i wyłącznie jednorazowego użytku. Innym rodzajem soczewek są soczewki dwutygodniowe, w których to przypadku jak już nazwa wskazuje okres użytkowania wynosi dwa tygodnie. Po tym czasie należy dokonać wymiany soczewek. Dużym plusem w ich przypadku jest ich niska cena.
Kolejnym rodzajem soczewek są wspomniane soczewki miesięczne, kwartalne i roczne charakteryzujące się wydłużonym okresem noszenia i nieco wyższą ceną.