Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Tak jak istnieje cała ilość zalet w przypadku bliższego porównania okularów i soczewek kontaktowych, tak też istnieją w obu przypadkach drobne niedogodności wynikające z ich zastosowania.
W przypadku noszenia soczewek kontaktowych jedną z typowych jest konieczność ich częstszego zakupu. Wymogiem jest stała pielęgnacja, pominięta jedynie w przypadku soczewek jednodniowych. Należy pamiętać o konieczności zabierania ze sobą pojemniczka i płynu do ich pielęgnacji. W przypadku okularów podstawowym minusem jest fakt utrudniający aktywny styl życia i uprawianie sportów. Dosyć szybko potrafią ulec zaparowaniu lub zsunąć się z naszego nosa. Okulary ograniczają także w pewien sposób nasze pole widzenia. Mogą niekorzystnie lub mało korzystnie wpływać na zewnętrzny wygląd osoby je noszącej. Spore koszty w przypadku konieczności ich wymiany wynikające z porysowania, zagubienia lub potłuczenia. Czasami wymóg konieczności stosowania dwóch par do patrzenia i do czytania. Poza niektórymi minusami w obu przypadkach przedmioty te są jednak dość często do niezastąpienia w przypadku skutecznego korygowania wad wzroku i leczenia wielu z dolegliwości oka.
W dłuższym okresie czasu osoby je noszące w oparciu o własne doświadczenia i przyzwyczajenie w doskonały sposób nauczyły się dawać sobie radę z tymi minusami.