Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Decydując się na noszenie soczewek lub pozostanie przy noszeniu okularów nie sposób będzie nie dokonać porównania zalet i wad obu tego rodzaju produktów optycznych
Przyglądając się bliżej zaletom soczewek optycznych dostrzeżemy bez wątpienia ich znaczny komfort noszenia. Soczewki nie przeszkadzają i nie „ślizgają” się na nosie. Zapewniają zdecydowanie bardziej większe pole widzenia. Związane to jest z ich bezpośrednim przyleganiem do powierzchni rogówki. Fakt ten pozwala na niczym niekrępujące spojrzenia. Soczewki pozwalają na uprawianie większości sportów niż ma to miejsce w przypadku okularów. Zapewniają możliwość czytania z bliska jak i z daleka. Pozwalają również na zmianę koloru oczu poprzez zastosowanie soczewek kolorowych. Dla przykładu porównajmy także zalety okularów. Jedną z podstawowych zalet jest to, że mogą okazać się zdecydowanie łatwiejsze w zakładaniu i zdejmowaniu. Nie będą wymagały stosowania płynów pielęgnacyjnych. Zbędne będzie pamiętanie o ścisłym terminie ich wymiany. Okulary nie powodują wysuszania oczu.
Oczywiście decyzja, które zalety okazują się być bardziej korzystne dla nas samych leży tylko i wyłącznie po stronie nas samych i naszego okulisty, z którego usług i konsultacji korzystamy.