Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Większość ludzi, mających problemy z oczyma, zastanawia się nad ważnym problemem i skutecznym jego rozwiązaniem. Co wybrać – okulary czy soczewki?
Podstawową zaletą soczewek jest to, że mamy pole widzenia bocznego i ogólnie nasze pole widzenia naszego oka znacznie się zwiększa. Poza tym pogoda również nie sprawia już nam problemów jak może mieć to miejsce w przypadku okularów. Problem z zaparowywaniem zostaje całkowicie wyeliminowany, deszcz również nie jest przeszkodą, a w przypadku słońca zawsze można założyć okulary przeciwsłoneczne. W dodatku są dużym uproszczeniem dla sportowców, ponieważ okulary przeszkadzają w bieganiu i ogólnej aktywności fizycznej. Jeżeli ktoś nie lubi koloru swoich oczu, nie jest problemem zmienienie go za pomocą ogólnodostępnych w salonach optycznych kosmetycznych soczewek. Powstało wiele plotek i mitów na temat soczewek, ale większość z nich to tylko niczym nieuzasadnione obawy osób próbujących nie dopuścić do zmiany monopolisty rynku optycznego oferującego okulary.
Ważne żeby przed zakupem soczewek dowiedzieć się, czy możemy nosić soczewki czy raczej jest to niewskazane, jednak osób z przeciwwskazaniami do tego typu rozwiązania optycznego jest na świecie niewiele- mniej niż pięć procent ludności