Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Soczewka kontaktowa, równie często nazywana szkłem kontaktowym w głównym swym założeniu ma poprawić pole widzenia oka i skorygować jego wady.
Soczewki kontaktowe dzięki temu, że zostały wykonane z bardzo cienkiego i miękkiego materiału są niesamowicie lekkim produktem optycznym. W oparciu o swe nieco specyficzne właściwości mają doskonałego rodzaju możliwość korygowania wad wzroku. Przy całkowitym braku uwidocznienia ich na twarzy osoby je noszącej stają się zdecydowanie bardziej popularnym produktem niż wykorzystywane do tej pory okulary. Tradycyjne okulary miały niejako wyłączność na korektę ludzkiego wzroku. Po wprowadzeniu do obiegu soczewek, stają się one coraz rzadziej używane.  Dzisiejsze soczewki kontaktowe doskonale nadają się do korygowania krótko jak i dalekowzroczności. Co ważniejsze każda z osób ma możliwość korzystania z ich właściwości. Nosząc je poprawiamy nie tylko naszą wadę wzroku, lecz także mamy możliwość zmiany wyglądu twarzy i powrotu do tradycyjnych niczym niezmąconych rysów.
W oparciu o zastosowaną technologie produkcji soczewki dzielimy zazwyczaj na miękkie i twarde oraz na te używane ze względu na dany okres czasu, czyli tak zwane soczewki „czasowe”. Pośród nich możemy spotkać soczewki dobowe, jedno lub kilkudniowe jak też miesięczne, kwartalne czy nawet soczewki roczne.