Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Istnieje w dalszym ciągu mniemanie pośród pewnej grupy osób, iż soczewki kontaktowe mogą być o tyle niewygodne, że potrafią ni z tego ni z owego wypaść z ludzkiego oka.
Na dzień dzisiejszy dzięki zastosowaniu bardzo wielu nowoczesnych rozwiązań popartych badaniami naukowymi nie ma praktycznie rzecz biorąc tego rodzaju możliwości. Profesjonalnie wykonane soczewki przez markową firmę cieszącą się na rynku optycznym dobrą opinia nie będą w stanie opuścić powierzchni oka. Zdarza się w sporadycznych przypadkach, że zdołają się one nieco przesunąć. Wówczas jednak po wykonaniu gałką oczna kilku ruchów powracają na swe właściwe miejsce. Zdecydowanie łatwiej mogą zsunąć się z nosa okulary. Zwłaszcza, jeśli wykonujemy jakiegoś rodzaju czynności fizyczne polegające na uprawianiu sportu lub wykonywaniu powierzonej nam pracy. Korzystną różnicą pomiędzy soczewkami kontaktowymi a okularami jest również to, że soczewki nie parują i praktycznie nie ulęgają zabrudzeniu. W przeciwieństwie do okularów nie ma też możliwości, że potrafią się niechcący stłuc.
Na korzyść soczewek przemawia również fakt, iż potrafią się przyczynić do o wiele bardziej komfortowego stylu życia pacjenta z nich korzystającego. Aby to osiągnąć pozostaje już tylko kwestia podjęcia właściwej decyzji.