Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Jedną z grup soczewek cieszących się powszechnym zainteresowaniem są Soczewki kwartalne nazywane również soczewkami trzymiesięcznymi.
Mówiąc o soczewkach kwartalnych należałoby wspomnieć, że cieszyły się one zdecydowanie większym zainteresowaniem jeszcze jakiś czas temu. Na dzień dzisiejszy są one w dalszym ciągu bardzo powszechne nie mniej jednak w konfrontacji z coraz to doskonalszymi soczewkami o krótszym okresie używania zaczynają tracić na swej popularności pośród dotychczasowych klientów. Uważa się, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest wyższy komfort noszenia soczewek w przypadku tych trzydziestodniowych. Częstsza wymiana soczewek związana może być ze wzrostem ich skuteczności wraz z zapewnieniem wyższego komfortu. Nie bez znaczenia może być w tym przypadku i cena. Niższe ceny i szerszy asortyment tego rodzaju produktów optycznych pozwala na zdecydowanie większe pole manewru pod względem doboru najbardziej właściwych soczewek kontaktowych. Niektórzy z użytkowników w chwili utraty komfortu noszenia soczewki kwartalnej decydują się na szybszą ich wymianę.
Warto przypomnieć, że soczewki tego typu są dostępne zazwyczaj w wariancie opakowania zawierającego zazwyczaj sześć sztuk soczewek, co w przeliczeniu pozwoliłoby na ich stosowanie przez okres dziewięciu miesięcy.