Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Soczewki kontaktowe są ogromnym uproszczeniem dla tych, którzy z powodu wady wzroku muszą wspomagać się przyrządami optycznymi.
Istnieje duża ilość różnego rodzaju soczewek kontaktowych – te miękkie, które zakłada się na jeden dzień czy też kilka tygodni, oraz te stałe, wykonane z nieco twardszego materiału.  Dawniej używano soczewek hydrożelowych, które słabo przepuszczają tlen do rogówki, powodując pewne powikłania z okiem. Teraz do starszej formuły dodano trochę materiału silikonowego. Dzięki temu soczewka jest bardziej elastyczna i lepiej dopasowuje się do owalnego kształtu oka. Dodatkowo można je nosić dłużej, z powodu większej przepuszczalności tlenu. Wadami, w których używa się soczewek jest daleko i krótko wzroczność, astygmatyzm i choroba związana z wiekiem- starczowzroczność. Pielęgnacja soczewek jest niezwykle łatwa- wystarczy tylko pojemniczek na nie i specjalny płyn do dezynfekcji. Przemywanie soczewek kontaktowych jest niezwykle ważne w trakcie ich codziennego używania.
Należy pamiętać również o tym, że oko, które jest nieprzyzwyczajone do soczewek, początkowo zareaguje na nie podrażnieniem, prowadzącym do efektu „czerwonych oczu”. Jednak odpowiednia pielęgnacja wyeliminuje ewentualne problemy.