Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Wyjeżdżając w dalszą podróż i nie chcąc zaprzątać obie głowy codzienną potrzebą pielęgnacji soczewek kontaktowych warto jest się zastanowić nad zastosowaniem soczewek jednodniowych.
Soczewki tego rodzaju doskonale nadają się i sprawdzają, jako jedne z lepszych w okolicznościach dłuższego wyjazdu. Niezależnie od faktu czy będzie to wyjazd turystyczny o nastawieniu typowo aktywno sportowym czy też wyjazd w formie spokojnego biesiadowania będą one w stanie zapewnić wysoki komfort i spokój w trakcie jego trwania. Związane to będzie z brakiem potrzeby codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Żywotność soczewek jednodniowych jest wyjątkowo krótka i trwająca od poranka dnia do jego wieczornego zakończenia. Założone tuż po przebudzeniu lądują, a przynajmniej powinny wylądować w koszu po zdjęciu przed udaniem się na spoczynek. W trakcie snu nasze oczy odpoczywają a następnego poranku po rozpakowaniu kolejnej pary zyskujemy komfort korzystania ze świeżych i nieużywanych wcześniej soczewek. Nie musimy się martwić o pojemniczki i płyny jak i o to, że niechcący mogą się gdzieś nam zawieruszyć w trakcie ich przechowywania.
Stosując tego rodzaju soczewki w swoich poczynaniach pamiętać należy przede wszystkim o zapewnieniu wysokiej higieny naszych dłoni. Jest to tak samo ważne w trakcie ich zakładania jak i zdejmowania.