Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Poza soczewkami miękkimi, jednym z innych rodzajów soczewek wykorzystywanych ze zdecydowanie mniejszym powodzeniem na rynku optycznym okazują się być twarde soczewki kontaktowe.
Do ich produkcji został użyty sztywniejszy materiał niż ma to miejsce w przypadku soczewek miękkich. Materiał ten stosowany jest w branży optycznej pod nazwą polimetakrylan. Dla zwiększenia przepuszczalności i większego dostępu tlenu materiał ten nadaje się w doskonały sposób do łączenia z innymi materiałami z tworzywa sztucznego. To, co w przypadku soczewek kontaktowych twardych jest dużym plusem okazać się może niestety także i ich minusem. Chodzi oczywiście o wspomniany wcześniej dostęp tlenu do powierzchni rogówki. Duża trwałość i wytrzymałość tego rodzaju soczewek kontaktowych nie będzie w stanie w całkowity sposób zniwelować zmniejszonej dostępu ilości tlenu do oka. Twarde soczewki kontaktowe pośród większej ilości pacjentów mogących porównać oba rodzaje soczewek otrzymały zdecydowanie niższą notę pod względem komfortu. Nota ta sprawia, że są one o wiele rzadziej wykorzystywane na rynku niż ma to miejsce w przypadku miękkich soczewek kontaktowych.
Atutem twardych soczewek kontaktowych jest na pewno fakt, że potrafią zdecydowanie lepiej utrzymywać swój kształt a co za tym idzie nie ma możliwości pomylenia stron w trakcie zakładania soczewek.