Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Leczenie podstawowych schorzeń okulistycznych nie jest wcale trudne, jednak nie każdą chorobę się leczy, niektórym wystarczą tylko soczewki czy okulary, inni potrzebują specjalistycznych ćwiczeń, natomiast jeszcze niektórym zostaje tylko jedno wyjście, a mianowicie operacja.
Schorzenia dotyczące problemów z rozróżnianiem barw są niewyleczalne, ponieważ są silnie związane z korą mózgową, więc działają jak choroba układu nerwowego. Jednym z przyrządów do leczenia schorzeń optycznych są znane na całym świecie korekcyjne szkiełka oprawione w metalowo-plastikową konstrukcję, czyli po prostu okulary. Ich regularne noszenie nie dość, że poprawia znacznie widzenie, to również zapobiega dalszemu pogarszaniu się wady, oczywiście przy zachowaniu innych zaleceń dotyczących danej wady. Jednak w celach wygody wymyślono soczewki. Chociaż trzeba je pielęgnować bardziej uważnie niż okulary, to nie spadają nam z nosa, pozwalają na komfortowe uprawianie sportu oraz po prostu ukrywają nasz defekt. Najpopularniejszym typem soczewek są te miękkie, miesięczne. Istnieją również rodzaje, które zakłada się na całe dwadzieścia cztery godziny, bez ściągania ich do spania.
Specjalnie w celach artystycznych czy estetycznych wymyślono soczewki kosmetyczne, dające efekt zmienionego koloru tęczówki.