Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

W pewnych przypadkach związanych ze złym założeniem soczewki kontaktowej pacjent ją noszący może odczuwać pewna niewygodę i dyskomfort. Związane to jest zazwyczaj z pierwszym, niezbyt umiejętnym jeszcze umieszczeniem soczewki na powierzchni rogówki.
W przypadku odwrotnego założenia soczewki nasze oko będzie narażone nie tylko na niepoprawne postrzeganie i złą jakość widzenia lecz zostanie również narażone na mało przyjemne podrażnienia. Przed włożeniem soczewki kontaktowej do naszego warto jest sprawdzić jej powierzchnię. Sprawdzając powierzchnie soczewki zwróćmy uwagę na to czy nie jest ona przypadkiem zarysowana i nie ma wywiniętych brzegów. Uszkodzona lub zabrudzona soczewka może okazać się dokuczliwym dodatkiem i zamiast pomóc w lepszym widzeniu potrafi przynieść zupełnie odwrotny skutek. Zarówno producenci soczewek jak i lekarzy specjaliści badający nasz wzrok odradzają również zakładanie suchych soczewek. Próbując założyć soczewkę kontaktowa używamy wskazującego palca jednej ręki. Na nim to powinna znaleźć się soczewka, palcami drugiej ręki odchylamy powieki, po czym umieszczamy na gałce ocznej przygotowaną soczewkę.
Oczywiście w pierwszym momencie czynność ta może być związana z nieco karkołomnymi działaniami z naszej strony. Po pewnym czasie jednak wszystko nabierze właściwego toku.