Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

sukienki wyszczuplające

Na pewno są o wiele wygodniejsze niż tradycyjnie stosowane do tej pory okulary. Jednak w dalszym ciągu wiele osób nie może, lub po prostu nie chce się do nich przekonać.
Niechęć ta może wynikać z wielu niczym nieuzasadnionych obaw. Jedną z największych jest myślenie, że włożenie soczewki do oka może przyczynić się do jego uszkodzenia lub podrażnienia. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze soczewka nie jest wkładana do oka tylko pod powiekę na powierzchnie rogówki. Odnośnie podrażnienia to i owszem w pierwszym okresie użytkowania soczewki zanim dojdziemy do wprawy w jej zakładaniu i zdejmowaniu może dochodzić do lekkiego zaczerwienienia oczu. Po jednym lub dwóch dniach wszystko jednak powraca do normalnego stanu rzeczy. Pewną niechęć powoduje również myślenie, że soczewka kontaktowa może w bardzo łatwy sposób wypaść z miejsca, w którym się znajduje. Ryzyko to jest jednak bardzo, bardzo minimalne. Zdarzyć się to może jedynie w trakcie zbyt wylewnego płaczu lub pobytu na basenie i to w pewnych incydentalnych przypadkach.
Dzisiejsze soczewki dosyć znacznie się różnią pod wieloma względami od tych proponowanych jeszcze kilka lat temu. Właściwe dbanie i używanie zgodnie z zaleceniami, naprawdę nie stanowi żadnego ryzyka dla naszego oka i wzroku.