Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Zasady użytkowania soczewek kontaktowych są niezwykle proste. Należy przechowywać je w specjalnie przeznaczonym do tego pojemniczku i dezynfekować je płynem, specjalnie przeznaczonym do soczewek.
Płyn ten trzeba wymieniać raz na jakiś czas. Ważne jest przestrzeganie terminu wymiany soczewek, ponieważ te przeterminowane mają zły wpływ na oko. Soczewek kontaktowych w żadnym wypadku nie można ślinić ani przemywać wodą, ponieważ te dwie substancje są pełne zarazków i zanieczyszczeń zarówno chemicznych jak i biologicznych. Musimy unikać dotykania soczewek paznokciami. W ten sposób rysujemy ich delikatną powłokę. Używanie ich w kontakcie z trującymi oparami lub substancjami chemicznymi powodującymi podrażnienia jest wielce niewskazane. Uszkodzone soczewki mogą spowodować uszczerbek na delikatnej powierzchni oka. Także spanie w soczewkach nieprzeznaczonych do użytku całodobowego szkodzi. Podczas tego soczewki się niszczą i rozpuszczają, powodując podrażnienie spojówki, a co za tym idzie – zaczerwienienia.
Jeśli nie będziemy regularnie czyścić soczewek, będzie miało to opłakane konsekwencje. Zostające na powłoce drobnoustroje i resztki białkowe poważnie zanieczyszczają nasz przyrząd widzenia przyczyniając się tym samym do znacznego dyskomfortu.