Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

W ostatnim okresie czasu pośród soczewek kontaktowych zyskały zdecydowanie większą popularność od tych używanych przed nimi. Mowa w tym przypadku o soczewkach kontaktowych miękkich.
Jak już sama nazwa wskazuje, soczewki kontaktowe miękkie to elastyczny wyrób optyczny potrafiący w bardzo dobry sposób przylegać do powierzchni ludzkiego oka. Dzięki swym specyficznym właściwościom możliwe stało się bardzo łatwe umieszczanie go i zdejmowanie z powierzchni oka. Również zabieg czyszczenia nie przedstawia w ich przypadku nazbyt dużego problemu. Poprzez delikatne przyleganie do oka są w stanie zagwarantować praktycznie całkowity brak ich odczuwania na jego powierzchni. Dzięki temu z noszeniem soczewek nie będzie związany choćby najmniejszego rodzaju jakikolwiek dyskomfort. Oczywiście może się zdarzyć, że osoba nieprzyzwyczajona po raz pierwszy używająca soczewki kontaktowej będzie nieznacznie odczuwała fakt znajdowania się soczewki na oku. Odczuwanie to jednak będzie utrzymywać się przez krótki okres czasu. Czas ten wynosił będzie od kilkunastu lub kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Po czym powinien całkowicie zaniknąć.
W szczególnych, bardzo rzadko spotykanych przypadkach może trwać on do kilku dni. Gdyby po tym okresie uczucie to nie zniknęło należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.