Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Festina F16790/1

Coraz niższe ceny soczewki kontaktowej wpływają w dość zdecydowany sposób na zwiększenie zainteresowania tego rodzaju wyrobem optycznym.
Niska cena w połączeniu z olbrzymią wygodą użytkowania przyczynia się w bezpośredni sposób do wzrostu zainteresowania różnego rodzaju soczewkami kontaktowymi. Mogą to być soczewki począwszy od tych stosowanych w okresie jednego dnia, a skończywszy na tych znajdujących zastosowanie prze okres jednego roku. W obecnym czasie rodzajem najczęściej wybieranej soczewki są soczewki miesięczne. Umiejętne połączenie czasu ich użytkowania z dużymi walorami przyczyniło się do ich tak znacznej popularności. Nie bez znaczenia jest również znaczna popularyzacja tego typu produktu przez specjalistów badających nasz wzrok, jakimi są lekarz okulista i optyk oferujący nam szkła korekcyjne. Łatwość i wygoda skorygowania wady wzroku w oparciu o szerokie możliwości soczewki kontaktowej pozwala sądzić, że w niedługim czasie zdoła ona niemalże całkowicie wyprzeć używane do tej pory okulary.
Na dzień dzisiejszy jednak obie formy korekty wad wzroku są bardzo popularnymi i wymagającymi przed ich zastosowaniem wizyty w gabinecie lekarza specjalisty. Niedopuszczalne, bowiem jest samowolne wybieranie parametrów szkieł okularów.