Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Przed każdym rozpoczęciem użytkowania soczewek kontaktowych wymagana jest wizyta w gabinecie specjalistycznym, w którym powinno zostać przeprowadzone badanie optometryczne.
Badanie to wykonuje osobą będąca specjalistą z zakresu badania wzroku i występujących w nim wad. Za te najczęstsze i podstawowego rodzaju wady wzroku uważana jest krótkowzroczność. Najkrótsza charakterystyka tej wady to fakt, że tor optyczny ludzkiego oka w nieprawidłowy sposób skupia promienia światła. Soczewki używane do leczenia tej wady wzroku charakteryzują się tym, że są wklęsło-wypukłe i przed oznaczeniem dioptrii mają umieszczony znak minusa(dla przykładu może to być -2). Kolejna wada, jaką jest nadzwroczność jest drugą, co do częstotliwości występowania wadą wzroku. W przypadku oznaczenia tej wady specjalista stosuje znak plusa przed podaniem dioptrii. Oprócz dwóch wymienionych dość znaną i równie często występującą wadą wzroku jest astygmatyzm. Jest to wada wynikająca z zaburzenia symetrii obrotowej ludzkiego oka. Za ostatnią częściej występującą wadą wzroku jest starczowzroczność. Wada ta charakteryzuje się przede wszystkim słabą, jakością widzenia z bliskiej odległości.
Umiejętne i właściwe zdiagnozowanie wady wzroku pozwoli na ustalenie odpowiednich parametrów soczewki zaleconej do leczenia zaistniałej wady wzroku.