Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Każdy z nas doskonale wie, że staranna pielęgnacja i właściwe dbanie w znaczny sposób przedłuża żywotność każdego produktu.
Fakt ten dotyczyć będzie również i soczewek kontaktowych wykorzystywanych w optyce i leczeniu wad wzroku. Umiejętna pielęgnacja soczewki przyczynia się bez wątpienia także do właściwego zadbania o stan oka, na którym się ona znajduje. Oko ludzkie jest jednym z najbardziej wrażliwych miejsc, dlatego też używanie soczewki kontaktowej powinno nosić znamiona wyjątkowego dbania o higienę rąk. Czyste ręce to podstawa żeby się nie nabawić jakiegokolwiek rodzaju infekcji oka. Należy uważać na zapruszenie oka różnymi drobinkami, które mogą się dostać na jego powierzchnie zwłaszcza podczas umieszczania lub zdejmowania soczewki kontaktowej znajdującej się na powierzchni rogówki. Po całodziennym noszeniu soczewki na jej powierzchni może gromadzi się zazwyczaj znaczna ilość różnego rodzaju bakterii czy tez mikroorganizmów. Po zdjęciu soczewki należy włożyć ją do pojemniczka, w którym znajduje się specjalny płyn. Płyn ten ma za zadanie ochronę powierzchni soczewki jak i usunięcie zabrudzeń mogących się na niej znajdować.
Płyny dostarczane są zazwyczaj wraz z zakupem soczewki. Oczywiście istnieje możliwość późniejszego dokupienia go, chociażby w którymś ze sklepów internetowych.