Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

www.jahlove.pl

Wygoda noszenia soczewek kontaktowych jest dla wielu osób ich największą zaletą. Zaletą, której to nie będą w stanie zastąpić używane do tej pory tradycyjne szkła korekcyjne używane w okularach.
W odróżnieniu do okularów soczewki kontaktowe nie są w stanie zsunąć się z nosa w najmniej odpowiednim momencie. Nie będzie też w stanie pojawić się na ich powierzchni pot, jak ma to miejsce w przypadku okularów zwłaszcza w trakcie wykonywania wysiłku fizycznego w upalny dzień. W przeciwieństwie do okularów nie ograniczają, a wręcz odwrotnie w znaczny sposób poszerzają pole widzenia oka. Dzięki tym zaletom są one idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia poparty braniem udziału w niektórych dyscyplinach sportowych. To, co z okularami było niestety nie możliwe lub bardzo trudne do zrealizowania w przypadku soczewki kontaktowej wydaje się być dziecinną igraszką. Tak na przykład jest w przypadku zawodów paintballa lub innych wymagających założenia gogli lub kasku ochronnego.
Największą jednak zaletą soczewek dla młodych osób jest ich wpływ na korzystne podniesienie samooceny i nabranie większej pewności siebie. U niektórych osób wydaja się wpływać na zwiększenie ich atrakcyjności.