Reklama

Popularne posty

W trosce o...

Właściwa pielęgnacja soczewek pozwoli każdemu z nas na pełną swobodę ...

Zamiast okularów

Chyba zdecydowana większość osób noszących okulary, w związku z posiadaniem ...

Krótka charakterystyka wad...

Wady wzroku są bez wątpienia jednym z poważniejszych problemów u ...

W celu poprawienia...

Naturalną sprawa ze strony każdego z nas jest dbałość o ...

Dbając o wzrok

Większość osób miewających problemy z ostrością swego widzenia w pierwszej ...

Soczewki kontaktowe są w stanie odgrywać pośród młodych osób jedną z ważniejszych ról. Ról, w których to nie chodzi tylko i wyłącznie o sam fakt poprawy wad wzroku.
Rolą tą jest bez wątpienia podniesienie wartości własnej osoby w swym osobistym postrzeganiu. Większość młodzieży przywiązuje do swego wyglądu dosyć ważną rolę. Potrzeba akceptacji wynikająca z ładnego wyglądu jest naturalna. Dlatego też noszenie okularów przyczyniających się niejako w ich ocenie do zaniżenia własnego wyglądu może być przyczyną wielu zmartwień i ich złego samopoczucia. Nosząc soczewki kontaktowe wielu nastolatków zaczyna się czuć o wiele pewniejszymi osobami. Poza zwiększeniem pewności siebie, soczewki kontaktowe pomagają im również w uprawianiu sportu. No może nie tyle pomagają, ale w bardziej znaczący sposób niż okulary go ułatwiają. Biorąc udział w grze w siatkówkę czy kosza nie trzeba tak mocno uważać jak ma to miejsce w przypadku okularów.
Ogromnym plusem soczewki kontaktowej jest to, że nie paruje i nie jest zalewana potem z czoła. Dzięki temu istnieje możliwość brania udziału przez nastolatka w rozgrywkach paintballowych, czy też jeździe skuterem. Szczególną ostrożność natomiast należy zachować podczas wizyty na basenie.